Monday, March 4, 2024

Biolog molekularny twierdzi że ma dowody, że COVID-19 został opracowany przez naukowców

The Blaze: Ceniony biolog molekularny wystąpił, aby ostrzec przed dowodami wskazującymi, że wirus Covid-19 nie tylko pochodzi z chińskiego Instytutu Wirusologii w Wuhan, ale został opracowany przez naukowców z chińskiego laboratorium.

Doktor Richard H. Ebright jest biologiem molekularnym na Uniwersytecie Rutgers, członkiem Rady Gubernatorów, profesorem chemii i biologii chemicznej na Uniwersytecie Rutgers oraz dyrektorem laboratorium w Instytucie Mikrobiologii.

Ebright ma ponad 175 publikacji i ponad 40 patentów.

Ebright jest także zdeklarowanym krytykiem niekwestionowanej narracji o pochodzeniu wirusa Covid-19.

Ebright zwraca uwagę na dokumenty i propozycję dotacji z marca 2018 r. na eksperymenty o nazwie „Projekt DEFUSE”.

Amerykańscy i chińscy wirusolodzy lobbowali za otrzymaniem grantu w wysokości 14 milionów dolarów od Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony Pentagonu, znanej jako DARPA, na finansowanie opracowania wirusów nietoperzy powiązanych z SARS-CoV-1 w celu zbadania, w jaki sposób mogą one przenieść się na człowieka.

Według „ Wall Street Journal” „W propozycji projektu DEFUSE określono, że zakaźność wirusów zostanie zwiększona poprzez wstawienie do nich nowego elementu genetycznego. W zależności od wirusów wyjściowych protokół ten mógł spowodować wytworzenie SARS-CoV -2.

Ostatecznie DARPA odrzuciła tę propozycję.

Jednak projekt DEFUSE mógł być finansowany przez rząd chiński i realizowany przez naukowców z Laboratorium Wirusologicznego w Wuhan.

„ Washington Times” napisał: „Warto zauważyć, że techniki te są podobne do tych, które według niektórych biologów mogły odegrać rolę w stworzeniu wirusa odpowiedzialnego za światowy kryzys zdrowotny”.

To wyjaśniałoby skądinąd niewyjaśniony moment wybuchu pandemii wraz z miejscem jej pochodzenia.

Doktor Filippa Lentzos – profesor nadzwyczajny nauk ścisłych i bezpieczeństwa międzynarodowego w King's College w Londynie – również nalegała, aby świat przyznał, że pandemia Covid-19 mogła mieć swój początek w wyniku badań naukowców.

„Musimy przyznać, że pandemia mogła rozpocząć się od jakiegoś incydentu związanego z badaniami” – powiedziała Lentzos w przemówieniu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„Czy się tego dowiemy? Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne, że się tego dowiemy” – stwierdziła. „W przyszłości musimy działać lepiej. Będziemy świadkami większej liczby niejednoznacznych wydarzeń”.

„Nastąpi wybuch epidemii i nie będziemy wiedzieć, czy jest naturalny, zamierzony czy przypadkowy, i jako społeczność międzynarodowa musimy znaleźć sposoby, aby to zbadać” – ostrzegła Lentzos. „To, co jest dla nas ważne, jest ważne” musimy przyznać, że mogło tak być, i jaka powinna być wasza reakcja”.

Jak donosiło w sobotę Blaze News , Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ogłosiły niedawno nowe wytyczne dotyczące Covid-19, które wyraźnie kontrastują z wcześniejszymi zaleceniami agencji zdrowia.

CDC twierdzi teraz, że osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, nie muszą już poddawać się kwarantannie od innych przez co najmniej pięć dni, zaleca leczenie wirusa w taki sam sposób jak grypę.

PN: Wygląda na to że komuś zależało na tym aby to Amerykanie finansowali stworzenie wirusa który zabił kilka milionów ludzi.