Saturday, March 16, 2024

USA może stać się zależne od Chin w zakresie strzykawek i innych krytycznych produktów

 W ciągu ostatnich sześciu lat Stany Zjednoczone ponad dwukrotnie zwiększyły swoją zależność od importowanych igieł i strzykawek z Chin i innych krajów, narażając Amerykanów na ryzyko, mimo że prezydent Joe Biden niedawno zachwalał wysiłki mające na celu produkcję towarów w Ameryce.

Według senatorów Pete’a Rickettsa i Richarda Blumenthala w 2018 r. Stany Zjednoczone importowały jedynie 15 procent z 10 milionów igieł i strzykawek używanych codziennie w Ameryce. Jednak odsetek ten wynosi obecnie 40 procent.

Senatorowie stwierdzili, że nie tylko naraża to życie Amerykanów na ryzyko z powodu wadliwych chińskich igieł i strzykawek, ale także spowodowało zamknięcie czterech z sześciu zakładów produkcyjnych w USA.

Poleganie na produktach opieki zdrowotnej wyprodukowanych poza Stanami Zjednoczonymi niesie ze sobą znaczne ryzyko. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) bada obecnie zgłoszenia dotyczące wadliwych strzykawek wyprodukowanych w Chinach. Wyciekające lub uszkodzone strzykawki mają poważne konsekwencje medyczne, takie jak podanie niewłaściwej dawki leku – błąd potencjalnie śmiertelny.

Pomimo umożliwienia Chinom zdobycia większego udziału w amerykańskim rynku kluczowych artykułów medycznych, Biden stwierdził w czwartkowym orędziu o stanie Unii:

"A teraz zamiast importować zagraniczne produkty i eksportować amerykańskie miejsca pracy, eksportujemy amerykańskie produkty i tworzymy amerykańskie miejsca pracy – właśnie tutaj, w Ameryce, gdzie jest ich miejsce! … Kup amerykański jest prawem obowiązującym od lat trzydziestych XX wieku. Poprzednie administracje, w tym mój poprzednik, nie kupiły amerykańskich produktów.

Nigdy więcej. Za moich czasów projekty federalne, takie jak pomoc w budowie amerykańskich dróg, mostów i autostrad, będą realizowane z amerykańskich produktów budowanych przez amerykańskich pracowników tworzących dobrze płatne amerykańskie miejsca pracy!"

Jakie są szanse, że prezydent Biden który kłamie w zasadzie w na każdy temat nie rozmija się z prawdą w tej kwestii? Według mnie około 0,5 procenta. Tym bardziej, ze jest coraz więcej doniesień, że jego rodzina zarobiła dziesiątki milionów dolarów na kontaktach z Chińczykami. 

- Na podstawie doniesień Breitbart (Breitbart_com).