Saturday, April 6, 2024

Ostatnie elektrownie węglowe w Nowej Anglii zostaną zamknięte, rozpoczynając erę drogiej zielonej energii

 W nadchodzących latach mają zostać zamknięte ostatnie elektrownie węglowe w Nowej Anglii, co czyni ją drugim regionem, w którym wycofuje się źródło energii zasilające amerykańską gospodarkę przez dziesięciolecia.

W oświadczeniu pod koniec zeszłego miesiąca dostawca energii z siedzibą w New Hampshire, Granite Shore Power, poinformował, że osiągnął porozumienie z urzędnikami federalnymi w sprawie zamknięcia stacji Schiller w 2025 r. i stacji Merrimack do połowy 2028 r. To podkreśla marsz regionu i szerzej kraju w stronę przyszłości zdominowanej przez zieloną energię. Działacze na rzecz ochrony środowiska nawołują do tej zmiany od lat – zwolennicy energii ostrzegali przed nią.

„Wszyscy w naszym regionie wreszcie będą oddychać czystszym powietrzem” – powiedziała Fox News Digital Johanna Neumann, starsza dyrektor kampanii Environment America na rzecz 100% energii odnawialnej. „Myślę, że rynek w końcu dogonił rzeczywistość – elektrownie węglowe są zamykane i zastępowane infrastrukturą energii odnawialnej”.

PN 1: Aby było ciekawiej teraz aktywiści klimatyczni, moze nawet ci sami, protestują przeciwko farmom energii wietrznej przy wybrzeżach regionu ze względów wizerunkowych. Psują im widok ma morze.

PN 2: To oznacza, że rachunki za energie elektryczną które już należą do najwyższych w USA pójdą w gore ponieważ politycy z partii Demokratycznej nie chcą nawet słyszeć o możliwości użycia taniego gazu naturalnego, którego Ameryka ma w zapasie na co najmniej 100 lat, do produkcji energii.

-  Na podstawie doniesień Fox News