On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Thursday, August 22, 2019

1 września nadchodzi, ataki na Polskę coraz bardziej intensywne

Nadchodzi okrągła rocznica 1 września wraz z oczekiwaną wizytą prezydenta Trumpa, ataki na Polskę są coraz bardziej intensywne. W tym tygodniu najmocniej w Polske uderza znana lewicowa publikacja Foreign Policy z artykułem autorstwa Jo-Ann Mort zatytułowanym: "Donald Trump and the War for Polish History." (Trump i wojna o Polską historie). I podtytułem który nie pozostawia już żadnych wątpliwości: "The Law and Justice party is trying to reframe the fight against the Nazis and communism—and the U.S. president is a useful pawn." (Partia PiS próbuje przeformułować walkę z nazistami i komunizmem - a prezydent USA jest użytecznym pionkiem.)

Juz pierwsze zdanie artykułu daje pokazuje nam o co tutaj chodzi: "Kiedy prezydent USA Donald Trump udaje się do Polski pod koniec sierpnia z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, stanie się graczem w kolejnej wojnie - tej z historyczną prawdą."

W artykule pierwsze skrzypce gra oczywiście zła i ponura PiS oraz znani wojownicy o wolność i demokracje jak Lech Walesa, Solidarność której zasługi PiS chce podobno zmarginalizować, Gazeta Wyborcza założona, według autorki, przez powyższą Solidarność (ani słowa o Michniku), i oczywiście bohatersko walcząca o demokracje i pluralizm w Gdańsku, prezydent Dulkiewicz której głos się załamuje gdy wspomina o PiS-ie. 

Z artykułu można łatwo wyciągnąć wnioski, ze po odebraniu Gdańskowi Westerplatte PiS, który na razie nie wie co teraz z tym fantem zrobić, wybuduje tam teraz pomniki dla Polskiego Nacjonalizmu a obecna wizyta Trumpa wzmocni PiS w zmienianiu historii Polski. 

O, i nie zapomnijcie zaprenumerować dostępu do ich "newsów" za jedyne 2.25 dolara na tydzień. Oni Wam wytłumaczą co powinniście o tym wszystkim myśleć.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.