78 years ago, an uprising broke out in Warsaw on the orders of the Commander-in-Chief of the Home Army, Gen. Tadeusz Komorowski "Bor". For 63 days, the insurgents waged a heroic and lonely fight with the German army

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, June 3, 2020

Arcybiskup Waszyngtonu zaatakował Trumpa za wizytę w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II


Arcybiskup Waszyngtonu spotkał się z oburzeniem ze strony katolików za swoje potępienie wizyty Prezydenta Trumpa w Narodowym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Arcybiskup Wilton Gregory sprzeciwił się długo planowanej wizycie Trumpa i pierwszej damy Melanii Trump, która jest katoliczką.

„Uważam za zdumiewające i naganne, że jakakolwiek instytucja katolicka pozwoliłaby sobie na tak rażące nadużycie i manipulację w sposób naruszający nasze zasady religijne, które wzywają nas do obrony praw wszystkich ludzi, nawet tych, z którymi możemy się nie zgodzić” abp powiedział w oświadczeniu.

„Święty Papież Jan Paweł II był gorącym obrońcą praw i godności ludzi. Jego spuścizna jest żywym świadectwem tej prawdy - dodał Gregory. - Z pewnością nie zaakceptowałby użycia gazu łzawiącego i innych środków odstraszających, aby uciszyć je, rozproszyć lub zastraszyć, aby zrobić zdjęcie przed miejscem kultu i pokoju.

Arcybiskupa skrytykował Brian Burch prezydent katolickiej organizacji, CatholicVote, mówiąc, że wizyta Trumpa w świątyni powinna być „świętowana” przez tych, którzy kochają kościół i wolność religijną. „To godne ubolewania, że arcybiskup Waszyngtonu wybrał tę okazję, aby wziąć udział w partyzanckim ataku na prezydenta, zwłaszcza gdy kraj desperacko potrzebuje uzdrowienia i jedności” - powiedział Burch.

Arcybiskup Wilton Gregory sprzeciwiał się także nie dopuszczaniu do komunii polityków popierających aborcje jak na przykład John F. Kerry.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.