On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, June 10, 2020

USA: Platformy społecznościowe cenzurują konkretne punkty widzenia i umieszczają własne treści

Trump: Oni budują monopol do opanowania sieci
Prokurator generalny William Barr powiedział w programie Fox News, "Raport Specjalny" Report”, że uważa, że platformy społecznościowe są "zaangażowane w cenzurę" i zachowują się bardziej jak "wydawcy".

Prokurator generalny William Barr powiedział w programie Fox News, "Raport Specjalny" Report”, że uważa, że platformy społecznościowe są "zaangażowane w cenzurę" i zachowują się bardziej jak "wydawcy".

"Więc uważasz, że te firmy (media społecznościowe) w jakiś sposób cenzurują prezydenta i jego zwolenników?" - gospodarz Bret Baier zapytał Barra. "Myślę, że tak - najwyraźniej są teraz zaangażowane w cenzurę" - odpowiedział Barr. - "Pierwotnie działali jako otwarte fora, na których osoby trzecie mogły przychodzić i wyrażać swoje poglądy, i tak zbudowali ogromną sieć do oglądania." "Na tej podstawie zbudowali dużą siłę rynkową"- dodał prokurator generalny. - "A teraz zachowują się bardziej jak wydawcy, ponieważ cenzurują określone punkty widzenia i umieszczają tam swoje własne treści, aby zmniejszyć wpływ poglądów różnych osób".

Pod koniec ubiegłego miesiąca Twitter po raz pierwszy dodał etykietę ostrzegawczą na jednym z tweetów Prezydenta Trumpa, ostrzegając czytelników, że pomimo twierdzeń prezydenta, "sprawdzający fakty" twierdzą, że "nie ma dowodów", że poszerzenie ogólnokrajowego głosowania korespondencyjnego zwiększyłoby ryzyko oszustw - i że "eksperci twierdzą, że karty do głosowania bardzo rzadko są powiązane z oszustwami wyborczymi". 

W ciągu kilku minut Trump oskarżył Twittera o "ingerowanie w wybory prezydenckie 2020", Że platforma "całkowicie tłumi WOLNOŚĆ słowa" i obiecał, że "Ja, jako prezydent, nie pozwolę na to!” Dwa dni później prezydent podpisał zarządzenie wykonawcze, które interpretuje sekcję 230 ustawy Communications Decency Act z 1996 r. Jako nie zapewniającą ustawowej ochrony przed odpowiedzialnością dla firm technologicznych, które prowadzą cenzurę i postępowanie polityczne. Ogranicza również fundusze federalne dla platform mediów społecznościowych, które cenzurują poglądy polityczne użytkowników.

Baier zapytał Barra, czy on podejmie „jakieś działania” w tej sprawie. „Patrzymy, podobnie jak wielu innych, na zmianę Sekcji 230, która jest regułą, która zapewnia pewną ochronę dla tych firm ...” powiedział Barr.