Friday, August 7, 2020

Mogli zabić 20 osób ale burmistrz martwi się, że to pomoże Trumpowi


Burmistrz miasta Portland w Oregon, Ted Wheeler, w czwartkowy wieczór potępił działania uczestników zamieszek, którzy próbowali podpalić komisariat policji i zablokowali wyjścia, gdy funkcjonariusze byli w środku.


„Kiedy używasz środki zapalające, próbując spalić budynek, w którym znajdują się ludzie, których celowo uwięziłeś w środku, nie demonstrujesz, próbujesz popełnić morderstwo” - powiedział Wheeler na konferencji prasowej z policją w Portland Szef Chuck Lovell.

„Nie myśl przez chwilę, że jeśli bierzesz udział w tej działalności, nie jesteś rekwizytem w kampanii reelekcyjnej Donalda Trumpa - bo absolutnie jesteś” - powiedział. „Tworzysz film 2-giej kategorii, który będzie używany w reklamach w całym kraju, aby pomóc Donaldowi Trumpowi w jego kampanii. Jeśli nie chcesz być tego częścią, nie przychodź”.

Zamiast martwic, się o to, że wycofanie na jego żądanie funkcjonariuszy federalnych z miasta wcale nie pomogło w opanowaniu zamieszek a wręcz przeciwnie, zachęciło ekstremistów do próby zabójstwa policjantów, pan burmistrz martwi się o to jak niekorzystnie to wygląda w telewizji. Szkoda, że nie wie, że jak to mówią w Ameryce, "ten statek już odpłynął."