Friday, October 9, 2020

Demokraci spróbują usunąć Trumpa na podstawie jego zdrowia


 Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przedstawi w piątek ustawę o powołaniu komisji, która pozwoli Kongresowi na odwołanie prezydenta Trumpa ze stanowiska, stosując 25 poprawkę do konstytucji.

Pelosi powiedziała, że w piątek „będzie rozmawiać o 25 poprawce” - która pozwala wiceprezydentowi przejąć obowiązki prezydenta, jeśli zostanie stwierdzone, że prezydent „nie jest w stanie wykonywać obowiązków swojego urzędu”. 

W oszałamiającym ruchu Pelosi powiedziała, że Trump musiałby ujawnić więcej informacji o stanie swojego zdrowia, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Chodzi szczególnie o obawy, że może to mieć wpływ na jego zdrowie psychiczne. Zacytowała „dziwny tweet” Trumpa na początku tygodnia, kiedy nagle przerwał rozmowy na temat nowego pakietu stymulacyjnego, argumentując, że Pelosi nie negocjował w dobrej wierze.

„Opinia publiczna musi znać stan zdrowia prezydenta” - powiedziała Pelosi.

Trump odpowiedział: „Szalona Nancy jest tą, którą należy obserwować. Nie na darmo nazywają ją Szaloną! ”

Co ciekawe Demokraci od początku twierdzili, ze Trump nie wszystko ma "poukładane", ale to wygląda także na desperacje. Czyżby przegrywali?

To bardzo dziwna inicjatywa skoro według konstytucji taka ustawa musi mieć 2/3 głosów w Izbie Reprezentantów a później przejść przez Senat co jest prawie niemożliwe. Widocznie Pelosi chce zrobić na wyborcach negatywne wrażenie aby odebrać mu glosy. Tym bardziej, że to Biden zachowuje się tak jakby tracił kontakt z rzeczywistością.