On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, November 16, 2020

Firma farmaceutyczna, Moderna, poinformowała, że ich szczepionka jest skuteczna w 94.5 procentach


 USA ma już druga szczepionkę. Moderna Inc podała w poniedziałek, że jej eksperymentalna szczepionka była skuteczna w 94,5% w zapobieganiu COVID-19 na podstawie wczesnych danych z późnego etapu badania klinicznego, stając się drugą amerykańską firmą w ciągu tygodnia, która ogłosiła wyniki znacznie przekraczające oczekiwania.

Kluczową zaletą szczepionki Moderny jest to, że nie wymaga ona przechowywania w bardzo niskich temperaturach, jak szczepionka firmy Pfizer.

Wraz ze szczepionką firmy Pfizer Inc., która również okazała się skuteczna w ponad 90%, i do czasu uzyskania większej ilości danych dotyczących bezpieczeństwa i przeglądu regulacyjnego, Stany Zjednoczone mogą mieć dwie szczepionki dopuszczone do użytku w sytuacjach nagłych w grudniu, z aż 60 milionami dawek szczepionki dostępnymi do końca roku.