Wednesday, December 30, 2020

McConnell przedstawia własną ustawę dotyczącą czeków stymulacyjnych i innych priorytetów Trumpa


Trump powtórzył swoje żądanie „2000 $ jak najszybciej!”

Przywódca republikańskiej większości w Senacie, Mitch McConnell, który jest pod ogromną presją ze strony Trumpa, przedstawił w środę własną wersję ustawy o zwiększeniu czeków stymulacyjnych w wysokości 600 dolarów z pakietu pomocy na koronawirusa do 2000 dolarów, ale uwzględnił również dwa inne główne priorytety prezydenta Trumpa.

Ustawa uchyliłaby również sekcję 230, kontrowersyjną ochronę przed odpowiedzialnością prawną dla platform internetowych, i utworzyłaby komitet Komisji Pomocy Wyborczej do zbadania uczciwości wyborów.

„To są trzy ważne tematy, które prezydent połączył ze sobą” - powiedział McConnell. „W tym tygodniu Senat rozpocznie proces skupienia uwagi na tych trzech priorytetach”.

Sama ustawa McConnell raczej nie zyska poparcia 60 senatorów, którzy byliby potrzebni, aby złamać obstrukcję. Niektórzy Republikanie, zwłaszcza garstka tych którzy już powiedzieli, że opowiadają się za czekami stymulacyjnymi w wysokości 2000 dolarów, prawdopodobnie poparliby ustawę, ale większość Demokratów raczej na pewno nie zagłosuje za nią z powodu kwestii dodanych przez McConnella. 

Jednak ustawa McConnella mogłaby pozwolić senatorom republikańskim którzy chcą móc powiedzieć, że głosowali za czekami stymulacyjnymi w wysokości 2000 dolarów jednocześnie "chroniąc priorytety" ich kolegów z ich partii, którzy wcześniej sprzeciwiali się tym czekom.