On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, December 7, 2020

Republikanie żądają wstrzymania certyfikacji wyborów w Pensylwanii


 Sędzia Sądu Najwyższego USA, Samuel A. Alito Jr., polecił urzędnikom stanu Pensylwania odpowiedzieć na wyzwanie wyborcze reprezentanta Mike'a Kelly'ego o dzień wcześniej niż planowano, czyli na tego samego dnia co ostatni termin na protest wyborczy.

Kelly, Republikanin, stara się, aby sąd odrzucił wszystkie pocztowe karty do głosowania w tym stanie, argumentując, że powszechne głosowanie korespondencyjne bez ograniczeń jest niezgodne z konstytucją i wymaga zmiany konstytucji, aby na to pozwolić.

Ta decyzja „dałaby sądowi kilka godzin” na podjęcie działań w oparciu o otrzymane informacje.

Gdyby sądy orzekły, odrzucenie ponad 2,5 miliona kart do głosowania pocztowego, to praktycznie zapewniłoby to zwycięstwo prezydentowi Trumpowi w tym stanie.

Republikanie zaczynają pokazywać niezbite dowody fałszerstw wyborczych na dużą skalę ale możliwe, że jest już za późno i sądy nie będą chciały się w to mieszać.