On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, February 23, 2021

Reporter pyta czy administracja Bidena bierze kredyt (uznanie) za osiągnięcia Trumpa


 Reporter Associated Press wezwał w poniedziałek rzecznika Departamentu Stanu Neda Price'a do odpowiedzenia na pytanie czy prezydent Joe Biden jest odpowiedzialny za politykę, która rozpoczęła się pod rządami Trumpa.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Price zdawał się sugerować, że wysiłki administracji Bidena doprowadziły do sytuacji gdzie 18 podmiotów zakończyło swoją działalność w projekcie rurociągu, Nord Stream 2. Price powiedział, że strategia Bidena i Kongresu działa z dobrym skutkiem.

Do rozmowy włączył się dziennikarz Associated Press Matt Lee, mówiąc Price'owi, że cała ta praca rozpoczęła się pod rządami Trumpa.

„Jesteście na stanowiskach dopiero od miesiąca, prawda? Mówicie mi, że w ciągu ostatnich czterech tygodni te 18 firm nagle zdecydowało się powiedzieć: „O mój Boże! Lepiej nie robić nic z Nord Stream 2, - powiedział Lee. - Chcecie uznania za rzeczy, które zrobiła poprzednia administracja. Tak czy nie?"

Patrząc na to z perspektywy polskiej można dojść do wniosku, że prezydent Biden, i jego administracja, nie ma zamiaru zrobić czegokolwiek zdecydowanego w sprawie rosyjskiego gazociągu ale wziąć dla siebie kredyt za to co zrobił Trump. (Tak samo jak robi to ze szczepionkami.)