On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, July 17, 2021

Lewicowe 'elity' do Polaków: traktat NATO nie znaczy, że USA zawsze będą bronić Polski


Amerykańska lewica i jej „elity” wreszcie mówią reszcie świata, jak interpretują demokrację i traktaty międzynarodowe. Anne Applebaum z Washington Post i żona polskiego polityka Radka Sikorskiego, który jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wygadała się.

Stanęła ona w obronie stacji telewizyjnej TVN, która wraz ze zmianą amerykańskiego właściciela może stracić koncesję na nadawanie w Polsce. Dlaczego? Podobnie jak wiele innych krajów europejskich, Polska nie chce, aby jakiekolwiek media na polskim rynku należały bezpośrednio lub pośrednio do Rosji lub Chin. Aby to zapewnić, wymagają aby ich właściciele znajdowali się na terenie UE. Discovery będący właścicielem TVN zastosował się do prawa, zakładając w UE korporację, która przynajmniej na papierze ją posiadała. (Teraz pojawiają się doniesienia, że jej biura są puste i nikt tam nie pracuje.) Teraz, gdy Discovery może połączyć się z WarnerMedia, kwestionowane jest kto jest faktycznym właścicielem w obliczy plotek o partnerstwach z Chinami.

W obronie TVN pani Applebaum powiedziała: „To, że podpisano traktat NATO, nie oznacza, że Stany Zjednoczone zawsze będą bronić Polski”.

Najwyraźniej uważa ona, że własność lewicowej stacji telewizyjnej reprezentującej partie opozycyjne jest tak ważna dla obecnej administracji USA, że byłaby skłonna zostawić Polskę samym sobie, gdyby Rosja zdecydowała się ją przejąć. Podobny do tego, co zrobił prezydent Roosevelt w 1945 roku.

A co jeśli powiedziała prawdę?!

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.