Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, July 17, 2021

Lewicowe 'elity' do Polaków: traktat NATO nie znaczy, że USA zawsze będą bronić Polski


Amerykańska lewica i jej „elity” wreszcie mówią reszcie świata, jak interpretują demokrację i traktaty międzynarodowe. Anne Applebaum z Washington Post i żona polskiego polityka Radka Sikorskiego, który jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wygadała się.

Stanęła ona w obronie stacji telewizyjnej TVN, która wraz ze zmianą amerykańskiego właściciela może stracić koncesję na nadawanie w Polsce. Dlaczego? Podobnie jak wiele innych krajów europejskich, Polska nie chce, aby jakiekolwiek media na polskim rynku należały bezpośrednio lub pośrednio do Rosji lub Chin. Aby to zapewnić, wymagają aby ich właściciele znajdowali się na terenie UE. Discovery będący właścicielem TVN zastosował się do prawa, zakładając w UE korporację, która przynajmniej na papierze ją posiadała. (Teraz pojawiają się doniesienia, że jej biura są puste i nikt tam nie pracuje.) Teraz, gdy Discovery może połączyć się z WarnerMedia, kwestionowane jest kto jest faktycznym właścicielem w obliczy plotek o partnerstwach z Chinami.

W obronie TVN pani Applebaum powiedziała: „To, że podpisano traktat NATO, nie oznacza, że Stany Zjednoczone zawsze będą bronić Polski”.

Najwyraźniej uważa ona, że własność lewicowej stacji telewizyjnej reprezentującej partie opozycyjne jest tak ważna dla obecnej administracji USA, że byłaby skłonna zostawić Polskę samym sobie, gdyby Rosja zdecydowała się ją przejąć. Podobny do tego, co zrobił prezydent Roosevelt w 1945 roku.

A co jeśli powiedziała prawdę?!

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.