77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Monday, July 12, 2021

Potężne demonstracje rządowe na Kubie. Demokraci nabrali wody w usta, polskie media też

Fox News

 Tysiące Kubańczyków wyszło na ulice Hawany, by zaatakować pogarszające się warunki w kraju pod rządami komunistycznymi – największy protest od dziesięcioleci – zachęcając prezydenta kraju do wezwania „rewolucyjnych” obywateli do przeciwstawienia się protestującym.

Według Washington Post prezydent Miguel Diaz-Canel, który również kieruje Partią Komunistyczną, przemówił do kraju i obwinił USA za podsycanie gniewu.

„Rozkaz walki został wydany – na ulicę, rewolucjoniści!” powiedział w przemówieniu, według BBC.

Kuba przechodzi przez najgorszy kryzys gospodarczy od dziesięcioleci, wraz z ponownym pojawieniem się przypadków koronawirusa, ponosząc konsekwencje sankcji USA nałożonych przez administrację Trumpa. Kraj zgłosił również 7000 codziennych infekcji COVID-19 w niedzielę i 47 zgonów.

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, napisał na Twitterze, że „USA wspierają wolność słowa i zgromadzeń na Kubie i zdecydowanie potępiają wszelką przemoc lub atakowanie pokojowych demonstrantów, którzy korzystają ze swoich uniwersalnych praw”.

Prezydent Biden nie wypowiedział się jeszcze na ten temat. Senator Bernie Sanders, który przedstawia się jako demokratyczny socjalista, także milczy na temat kubańskich prowolnościowych demonstracji po niedawnym chwaleniu komunistycznej polityki Fidela Castro.

„Jesteśmy bardzo przeciwni autorytarnej naturze Kuby, ale wiecie, niesprawiedliwe jest po prostu mówić, że wszystko jest złe” – mówił Sanders. - Wiecie? Kiedy Fidel Castro objął urząd, wiecie, co zrobił? Miał ogromny program alfabetyzacji. Czy to zła rzecz? Nawet jeśli Fidel Castro to zrobił?

Przy okazji warto wspomnieć, że polskie media w ogóle o tym nie donoszą. Ani prawicowe, ani lewicowe, ani ci po środku, ani nawet wielka Gazeta. Cisza. Gdzie ten anty-komunizm?

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.