On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Friday, October 15, 2021

Ceny benzyny osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat


 Średnie ceny benzyny osiągnęły najwyższy poziom od siedmiu lat w związku z rosnącą inflacją i problemami z łańcuchem dostaw, gdy gospodarka wychodzi z pandemii COVID-19.

Według kalkulatora średnich cen AAA, średni krajowy koszt galonu zwykłej benzyny osiągnął w czwartek 3,297 USD, najwyższy od września 2014 r., kiedy średni miesięczny koszt osiągnął 3,387 USD.

Wysokie ceny pojawiły się po tym, jak OPEC i sojusznicze kraje produkujące ropę – w tym Rosja – zdecydowały się nie zwiększać wydobycia ropy i zamiast tego utrzymały kurs, ich stopniowe podejście do przywracania produkcji spadło podczas pandemii.

W czwartek Republikanie z Izby Reprezentantów zaatakowali prezydenta Bidena za wdrożenie tego, co nazwali „antyamerykańską polityką energetyczną”, ograniczenia w produkcji i cofnięcia zezwoleń na eksploatacje złóż ropy w Ameryce.

Ponad 100 republikańskich prawodawców argumentowało, że administracja ryzykuje ośmielenie „znanych amerykańskich przeciwników”, w tym Rosji i Iranu, prosząc OPEC o zwiększenie produkcji. Twierdzą, że posunięcie to jest częścią wzorca polityki, która zaszkodziła amerykańskiej niezależności energetycznej, w tym anulowania rurociągu naftowego Keystone XL i wstrzymania nowych zezwoleń na ropę i gaz na ziemi federalnej.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.