Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Friday, October 15, 2021

Ceny benzyny osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat


 Średnie ceny benzyny osiągnęły najwyższy poziom od siedmiu lat w związku z rosnącą inflacją i problemami z łańcuchem dostaw, gdy gospodarka wychodzi z pandemii COVID-19.

Według kalkulatora średnich cen AAA, średni krajowy koszt galonu zwykłej benzyny osiągnął w czwartek 3,297 USD, najwyższy od września 2014 r., kiedy średni miesięczny koszt osiągnął 3,387 USD.

Wysokie ceny pojawiły się po tym, jak OPEC i sojusznicze kraje produkujące ropę – w tym Rosja – zdecydowały się nie zwiększać wydobycia ropy i zamiast tego utrzymały kurs, ich stopniowe podejście do przywracania produkcji spadło podczas pandemii.

W czwartek Republikanie z Izby Reprezentantów zaatakowali prezydenta Bidena za wdrożenie tego, co nazwali „antyamerykańską polityką energetyczną”, ograniczenia w produkcji i cofnięcia zezwoleń na eksploatacje złóż ropy w Ameryce.

Ponad 100 republikańskich prawodawców argumentowało, że administracja ryzykuje ośmielenie „znanych amerykańskich przeciwników”, w tym Rosji i Iranu, prosząc OPEC o zwiększenie produkcji. Twierdzą, że posunięcie to jest częścią wzorca polityki, która zaszkodziła amerykańskiej niezależności energetycznej, w tym anulowania rurociągu naftowego Keystone XL i wstrzymania nowych zezwoleń na ropę i gaz na ziemi federalnej.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.