Wednesday, May 11, 2022

Operatorzy sieci elektrycznych ostrzegają przed przerwami w dostawie prądu


 Podczas gdy niektóre duże miasta już widzą, jak ich światła gasną z powodu przeciążenia sieci elektrycznej, operatorzy ostrzegli stany zamykające swoje elektrownie węglowe.

„Wszelkie plany usunięcia elektrowni jądrowych, węglowych lub gazowych, które mają zostać zamknięte, muszą zostać całkowicie zawieszone” – powiedział we wtorek Jeff Flock, dyrektor wykonawczy Power the Future.

 Osiemdziesiąt elektrowni węglowych ma zostać zamkniętych w 14 stanach w ciągu najbliższych sześciu lat co stanowi zagrożenie, ponieważ niektóre przerwy w dostawie prądu już się rozpoczęły, a elektrownie węglowe i jądrowe nadal dostarczają 41% energii elektrycznej w USA.

Joe Petrowski, były dyrektor generalny Cumberland Farms Gulf Oil Group, stwierdził, że zamknięcie elektrowni w wyniku nacisków na produkcję zielonej energii spowoduje „następny wielki kryzys” w Ameryce.

„To, co dzieje się z paliwami płynnymi, będzie wyglądać jak próg zwalniający na parkingu sklepowym w porównaniu z tym, co stanie się w przypadku elektryczności” – ostrzegł Piotrowski.

„Zamykamy elektrownie węglowe, likwidujemy elektrownie jądrowe, ponieważ ludzie po prostu nie chcą atomu na swoim podwórku, mimo że Francuzi uzyskują z niego 85 do 90% energii,(...), Będziemy mieli ogromny wzrost cen energii elektrycznej”.