Sunday, August 21, 2022

Sąd zablokował moratorium administracji Bidena na dzierżawę gruntów publicznych pod gaz i olej


 Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Zachodniego Okręgu Luizjany, wydał stały nakaz blokujący moratorium na wynajem gruntów publicznych na wydobycie gazu i oleju.

Sędzia Terry Doughty napisał, że prezydentowi Bidenowi „brakowało jakichkolwiek uprawnień” do wdrożenia polityki wynikającej z Ustawy o leasingu minerałów (MLA) i Ustawy o Ziemiach Zewnętrznych Szelfów Kontynentalnych (OCSLA), które regulują federalny leasing gruntów i wód publicznych.

„Nawet prezydent nie może wprowadzać znaczących zmian w OCSLA i/lub MLA, których Kongres nie delegował”.

Biden wydał rozporządzenie 27 stycznia 2021 r., kilka dni po objęciu urzędu, które nakazało Departamentowi Spraw Wewnętrznych (DOI) wstrzymanie nowych dzierżaw ropy naftowej i gazu ziemnego podczas gdy on przeprowadza przegląd federalnego programu leasingowego.

„Zarządzenie prezydenta Bidena, aby zdławić rozwój energetyki, nie tylko podniosło ceny i zaszkodziło amerykańskim rodzinom – było też całkowicie nielegalne” – powiedział prokurator generalny Montany Austin Knudsen w oświadczeniu po tym, jak Doughty wydał orzeczenie w czwartek. „Ta decyzja jest zwycięstwem rządów prawa oraz robotników i społeczności wiejskich, które są zależne od energetyki”.