Thursday, December 15, 2022

Cadillac Celestiq za 300 000 dolarów jest wyprzedany do 2025 roku


 Podczas gdy normalni ludzie zastanawiają się czy kupno pełnego elektryka ma sens Cadillac zszokował świat motoryzacyjny, ogłaszając plany budowy luksusowego samochodu elektrycznego Celestiq o wartości 300 000 USD. 

Czterodrzwiowy liftback ma wejść do produkcji pod koniec 2023 roku, a każdy samochód jest indywidualnie przygotowywany zgodnie ze specyfikacjami nabywcy i całkowicie wyjątkowy. Będzie wytwarzany ręcznie w specjalnej placówce w Warren Technical Center General Motors w Michigan w tempie około dwóch sztuk dziennie i wygląda na to, że to nie wystarczy.

Podobnie jak przy kupnie samochodu Ferrari lub Forda GT, uzyskanie Celesitq nie jest tak proste, jak wypisanie czeku. Musisz ubiegać się o miejsce na liście, a następnie zostać zatwierdzonym przez Cadillaca na podstawie szeregu kryteriów, które obejmują lojalność wobec marki i to, jak dobrze będzie ją reprezentować kupujący.

Następnie klient pracuje z konsjerżem nad szczegółami projektu. Mechanika będzie jednak taka sama we wszystkich pojazdach i obejmie 600-konny układ napędowy na wszystkie koła, układ kierowniczy na cztery koła i nadchodzące elektroniczne wspomaganie kierowcy Ultra Cruise, które według firmy będzie w stanie obsłużyć 95 procent jazdy, gdy jego oprogramowanie będzie w pełni rozwinięte.