Friday, June 16, 2023

Mecz USA-Meksyk przyniósł 4 czerwone kartki i wczesne zakończenie z powodu śpiewów tłumu

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn zmierzyła się z Meksykiem w półfinale Ligi Narodów CONCACAF w czwartek wieczorem, ale ich zwycięstwo 3: 0 było słodko-gorzkie, ponieważ mecz zobaczył aż cztery czerwone kartki, a sędzia został zmuszony do wcześniejszego zakończenia gry z powodu niesfornego zachowania kibiców.

Czterech graczy zostało wyrzuconych z meczu, w tym Amerykanie Weston McKennie i Sergiño Dest oraz Meksykanie César Montes i Gerardo Arteaga. Salwadorski sędzia Iván Barton również zakończył mecz przedwcześnie po tym, jak tłum zaczął homofobiczne przyśpiewki.

Oprócz czterech czerwonych kartek graczom wręczono łącznie dziewięć żółtych kartek — cztery Amerykanom i pięć Meksykanom.

Mecz został przerwany w 90 minucie z powodu homofobicznych okrzyków, po czym sędzia wznowił akcję i zasygnalizował dodatkowe 12 minut z powodu przerwy.

Barton zakończył mecz w ósmej dodanej minucie, gdy wznowiono śpiewy.