Wednesday, August 9, 2023

Porsche wymazal gigantyczną figurę Jezusa ze swojej reklamy, zanim ją wycofał

 Fox Business: Wysoki na 92 ​​stopy posąg Jezusa został usunięty z początkowej reklamy Porsche opublikowanej przez producenta samochodów, pozostawiając tylko cokół o wysokości 269 stóp.

Niemiecka firma rozpoczęła w zeszłym tygodniu kampanię, aby uhonorować sześć dekad „bardzo szybkich lat” Porsche 911 i promować specjalną edycję modelu pojazdu, znaną jako Porsche 911 S/T 2024. 

W ramach kampanii Porsche wypuściło około dwuipółminutową reklamę przedstawiającą ewolucję Porsche 911.

Około 44 sekundy wersji wideo opublikowanej na stronie internetowej firmy, Porsche 911 jedzie po ekranie na tle mostu i rzeki, nad którą góruje Cristo Rei, ale wysoki na 92 ​​stopy posąg Jezusa był nieobecny na szczycie betonowego cokołu, który pozostaje widoczny po drugiej stronie rzeki. Brak posągu został po raz pierwszy zauważony przez użytkownika mediów społecznościowych na X (Twitterze), którego stał się wirusowy.

Porsche powiedział FOX Business w oświadczeniu: „We wczesnej wersji filmu stworzonego w Europie pomnik Cristo Rei nie pojawia się. Naprawdę nam przykro i możemy w pełni zrozumieć ból, jaki to spowodowało. Ten film został usunięty”.

W niedzielne popołudnie Porsche przesłało na swoje konto YouTube nową wersję filmu.