Sunday, October 22, 2023

Senat ostrzega przed wzrostem przestępczości w Waszyngtonie w związku z serią napadów

Fox News: Senat ostrzegł prawodawców i pracowników Kapitolu, aby podjęli środki ostrożności w związku ze wzrostem przestępczości w Waszyngtonie po serii brutalnych ataków na członków Kongresu i tych, którzy dla nich pracują.

W piątkowym biuletynie skierowanym do szefów sztabów Senatu, kierowników administracyjnych, głównych urzędników i dyrektorów sztabu sierżant zbrojny Senatu zasugerował wskazówki, jak zmniejszyć ryzyko kradzieży samochodu i ostrzegł o wzroście liczby kradzieży samochodów w okolicach stolicy kraju. Ostrzeżenie nadeszło dzień po okradzeniu pracownika Senatu z użyciem broni i kilka tygodni po porwaniu samochodu Demokraty z Izby Reprezentantów.

„Lokalne władze odnotowują wzrost liczby przypadków kradzieży samochodów na Kapitolu i w jego okolicach oraz w Dystrykcie Kolumbii” – czytamy w biuletynie, uzyskanym przez Fox News Digital od wielu źródeł w Senacie.

W biuletynie zamieszczono różne wskazówki i przypomnienia dotyczące bezpieczeństwa, takie jak: „Zawsze zamykaj drzwi i okna” oraz „Nie zatrzymuj się, aby pomóc nieznajomemu z zepsutym samochodem; zamiast tego zadzwoń na policję z bezpiecznego miejsca”.

Ponadto biuletyn przypomniał prawodawcom i pracownikom Kapitolu, aby „parkowali w dobrze oświetlonych miejscach w pobliżu chodników”, „chowali kosztowności” i „jeśli to możliwe, unikali podróżowania w pojedynkę”.

W innej części omówiono przede wszystkim, co powinna zrobić dana osoba, „w obliczu złodzieja samochodów z bronią”.

„Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze; oddaj samochód bez kłótni i szybko opuść teren” – napisano w biuletynie. „Spróbuj przypomnieć sobie szczegóły fizyczne złodzieja samochodu (płeć, rasa, wiek, kolor włosów/oczu, cechy charakterystyczne, ubiór)”.

W biuletynie zalecono telefon pod numer 911 i policję Capitol Hill, jeśli do zdarzenia dojdzie w pobliżu kompleksu.

Od napadów z bronią w ręku po kradzieże samochodów – różni prawodawcy i pracownicy Kapitolu znaleźli się w centrum brutalnych ataków na ulicach Waszyngtonu w ostatnich miesiącach.

„To irytujące i całkowicie niedopuszczalne, że Amerykanka, która przebywa na Kapitolu, aby służyć swojemu krajowi, nie może bezpiecznie chodzić po ulicach Waszyngtonu o 8:30 wieczorem z powodu wymykającej się spod kontroli przestępczości w tym mieście” – napisało biuro Republikanki senator Katie Britt w oświadczeniu dla Fox News Digital.

W czerwcu niezidentyfikowany pracownik Kongresu Partii Republikańskiej z Minnesoty, Brad Finstad, został zaatakowany na muszce w pobliżu swojego domu w Waszyngtonie, po powrocie z meczu baseballowego.

„W Waszyngtonie i miastach w całym kraju antypolicyjna polityka łagodnego traktowania przestępczości doprowadziła do powstania bezprawia, które zagraża społeczeństwu i wzmacnia zachowania przestępcze” – napisał wówczas Finstad.

Ogólna liczba przestępstw w Waszyngtonie spadła w latach 2021–2022, ale niektóre przestępstwa wzrosły wyżej niż poziomy przed pandemią. Według danych policyjnych w 2023 r. całkowita liczba przestępstw z użyciem przemocy wzrosła, o prawie 40% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Rośnie także przestępczość przeciwko mieniu – kradzieże pojazdów mechanicznych wzrosły o 106%, a rozboje o 65%.

Polonia News: Podobną statystykę można znaleźć w innych amerykańskich miastach, na przykład w Hartford i w New Haven w stanie Connecticut.