Thursday, October 19, 2023

Starbucks pozywa związek zawodowy związku z ostrymi reakcjami na propalestyński tweet

Fox Business: Starbucks twierdzi, że użycie przez związek nazwy i logo w kontrowersyjnym propalestyńskim poście wyrządziło „nieodwracalną szkodę”.

Gigant kawowy złożył pozew przeciwko związkowi, nazywającemu się Starbucks Workers United, w związku z niewłaściwym wykorzystaniem własności intelektualnej firmy w następstwie kontrowersyjnego propalestyńskiego stanowiska związku.

Po ataku terrorystycznym Hamasu na Izrael 7 października Starbucks Workers United opublikował w serwisie X usunięty od tego czasu post, w którym napisano: „Solidarni z Palestyną!” i zacytował na Twitterze post przedstawiający zdjęcie buldożera przebijającego się przez płot otaczający kontrolowaną przez Hamas Strefę Gazy. W taki sposób terroryści Hamasu przedarli się przez płot do przeprowadzenia ataku, w którym zginęło co najmniej 1400 Izraelczyków i 31 Amerykanów.

Starbucks ostro sprzeciwił się stanowisku związku: „Starbucks chce ponownie wyrazić nasze najgłębsze współczucie tym, którzy w tym tygodniu zginęli, zostali ranni, wysiedleni i dotknięci konsekwencjami ohydnych i niedopuszczalnych aktów terroru, eskalacji przemocy i nienawiści wobec niewinnych w Izraelu i Gazie. Ponadto jesteśmy głęboko zaniepokojeni rozpowszechnianiem dezinformacji, niedokładnych nagłówków i zewnętrznych postów w mediach społecznościowych, wynikających z oświadczeń Workers United” – napisała firma.

„Słowa i czyny Workers United należą do nich i tylko do nich”.