Saturday, November 4, 2023

Propalestyńska kongresmenka oskarża Bidena o wspieranie „ludobójstwa” Palestyńczyków i ostrzega: „Będziemy pamiętać w 2024 roku”

Fownews(.)com: Użytkownicy mediów społecznościowych są poruszeni po tym, jak propalestyńska kongresmenka Rashida Tlaib ze stanu Michigan opublikowała wideo, w którym żąda od prezydenta Bidena wsparcia zawieszenia broni, aby położyć kres „ludobójstwu narodu palestyńskiego” pod groźbą konsekwencji wyborczych w 2024 r. .

W poście Tlaiba na portalu X/Twitter, potępiła oświadczenie Bidena, że Stany Zjednoczone stoją po stronie Izraela i sprzeciwiają się zawieszeniu broni, mówiąc mu: „Większość Amerykanów nie jest w tej sprawie z wami. #CeasefireNow”.

W poście znalazło się także wideo przedstawiające sceny z Gazy i protestów w USA, przeplatane klipami Bidena, rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego Johna Kirby’ego i premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Wśród scen znalazły się skandowania protestacyjne z Ohio, mówiące: „Nie ma pokoju na skradzionej ziemi!” Illinois „Wolna! Wolna! Palestyna!” i Michigan „Od rzeki do morza” (*).

Film zakończył się słowami Tlaiba do kamery: „Będziemy pamiętać w 2024 r.”, po czym na ekranie pojawiły się słowa „Joe Biden wspierał ludobójstwo narodu palestyńskiego” wraz z żądaniem natychmiastowego poparcia zawieszenia broni „albo nie licz na nas w 2024 roku”.

* Palestyna „Od rzeki do morza” oznacza całkowitą likwidację Izraela jako państwa.