On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, November 14, 2020

Apel do Polonii: Przestańcie oglądać CNN


 Kilka dni temu CNN z wielka pompa ogłosiło, że nasz papież, święty Jan Paweł II wiedział o kłamstwach Theodore'a McCarricka i o konkretnych zarzutach wobec niego, a mimo to go awansował. 

CNN podało, że: Vatican admits Pope John Paul II was warned about abusive archbishop Theodore McCarrick, while clearing Francis - Watykan przyznaje, że papież Jan Paweł II został ostrzeżony przed nadużyciami arcybiskupa Theodore'a McCarricka, i oczyszcza Franciszka.

Minęło pare dni i okazało się, że to nieprawda, lub jak kto woli nie pełna prawda. Wszystko zależy od tego kto i jak czyta raport w tej sprawie.

Okazuje się, że amerykanscy biskupi do których zwrócił się Jan Paweł II o opinie na temat McCarricka przekazali mu „niedokładne i niepełne informacje”. Innymi słowy kłamali. Ale, CNN nic na ten temat nie mówiło i nie doniosło o tym do dnia dzisiejszego. Dlaczego nie?

Może dlatego, że CNN ma dosyć długą historie przekazywania swoim widzom fałszywych lub nie pełnych informacji o Polsce. Dla przykładu, gdy w 2015 roku władze przejęło PiS, CNN poinformowało swoich widzów o zamachu stanu w Polsce.

Z zasady jestem przeciwko bojkotom i wkurzają mnie częste bojkoty organizowane przez "lewice" z różnych, często błahych powodów ale tym razem apeluje do was: Przestańcie oglądać CNN. Dość kłamstw o Polsce i Polakach, a w szczególności o Janie Pawle II.