On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, September 8, 2021

Rosną szanse na to, że Gubernator Kalifornii zostanie odwołany


 Wygląda na to, że nawet Gubernator Kalifornii zaczyna się bac, że zostanie odwołany. 

Kalifornia to raj podatkowy dla klasy średniej? Demokratyczny gubernator tego stanu Gavin Newsom wygłosił to idiotyczne twierdzenie podczas spotkania z redakcją Sacramento Bee.

Wątpliwe przechwałki Newsoma pojawiły się w odpowiedzi reporterce, która poprzedziła swoje pytanie, zauważając, że Kalifornia ma „najwyższe koszty mieszkaniowe w kraju, najwyższe ceny benzyny i najwyższe ceny za prąd i gas." Następnie zapytała: „Jak możesz nas przekonać, że ty jako gubernator możesz dostarczyć Kalifornijski Sen wszystkim Kalifornijczykom?”

Wyraźnie zdenerwowany Newsom narzekał na doniesienia prasowe o sobie, a następnie odpowiedział ciągiem półprawd, kończących się tym. „Rodziny z klasy średniej w Teksasie płacą więcej podatków niż Kalifornijczycy z klasy średniej. Sprawdź to. To fakt! Nie wiem, dlaczego nie przyciąga to więcej waszej cholernej uwagi”.

Prawda jednak jest taka, że w porównaniu z Teksasem w Kalifornii wszystko kosztuje więcej – łącznie z podatkami. Gubernator prawdopodobnie wie, że Teksańczycy nie płacą podatku dochodowego, a Kalifornia ma najwyższą w kraju krańcową stawkę podatku dochodowego, 13,3%. Do tego dochodzą niezliczone ukryte podatki, takie jak opłata za licencję pojazdu w Kalifornii. Przy 0,65% wartości samochodu może to kosztować kalifornijską rodzinę z klasy średniej 1000 USD rocznie lub więcej. Teksas nie ma nawet odpowiednika.

Kalifornijczycy płacą o 37,5% więcej za towary i usługi niż średnia krajowa, na czele z kosztami mieszkaniowymi prawie dwukrotnie wyższymi niż średnia krajowa.

Domy w Kalifornii są droższe – średnia cena domu w 2019 roku wyniosła 550 800 USD w porównaniu do 199 900 USD w Teksasie.

Erupcję kłamstw gubernatora można przypisać temu, że sondaże pokazują, że przegrywa on w kampanii, by go odwołać. Jeśli przegra, nowy gubernator może szybko odwrócić losy Kalifornii, prowadząc kampanię na rzecz kilku zmian.

Demokraci już zapowiadają zemstę za probe odwołania Newsoma.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.