Monday, December 20, 2021

Biden krytykowany za ponure ostrzeżenia kierowane do nieszczepionych Amerykanów: „Anioł Śmierci”


 Biały Dom był zaciekle wyśmiewany w weekend po przekazaniu wiadomości, że nieszczepieni Amerykanie doświadczą zimy „ciężkiej choroby i śmierci” z powodu omikronowego wariantu koronawirusa.

Prezydent Biden, a także koordynator walki z COVID w Białym Domu, Jeff Zients, forsowali ostrzeżenia w zeszłym tygodniu, przy czym ten pierwszy wydał surowe i ponure ostrzeżenie dla Amerykanom po czwartkowej konferencji w Białym Domu na temat pandemii.

„Chcę wysłać bezpośrednią wiadomość do narodu amerykańskiego: ze względu na kroki, które podjęliśmy, omicron nie rozprzestrzenił się jeszcze tak szybko, jak by to zrobił w innym przypadku” – powiedział Biden.

„Ale juz tu jest i rozprzestrzenia się i będzie się nasilać… Patrzymy na zimę ciężkich chorób i śmierci dla nieszczepionych – dla nich samych, ich rodzin i szpitali, które wkrótce ogarną” – dodał. . „Ale są dobre wieści: jeśli jesteś zaszczepiony i masz zastrzyk przypominający, jesteś chroniony przed ciężką chorobą i śmiercią”.

Zients powtórzył ostrzeżenie następnego dnia, przekazując aktualizację od zespołu odpowiedzi na COVID.

„Zamierzamy nie dopuścić do tego, aby omicron zakłócał pracę i szkołę zaszczepionym. Zrobiliście właściwą rzecz i przejdziemy przez to” – powiedział. „Do nieszczepionych, patrzycie na zimę ciężkich chorób i śmierci dla siebie, swoich rodzin i szpitali, które wkrótce będą przetłoczone”. 

Krytycy skierowali się do mediów społecznościowych, by wykpić przesłanie Białego Domu o śmierci, niektórzy nazywali Bidena „Ponurym Żniwiarzem Smierci”.