Sunday, July 17, 2022

Biden zatrzymuje pieniądze na szkolne obiady aby wymusić politykę transpłciową


 Administracja Bidena wykorzystuje pieniądze na lunch, aby przetrzymywać „jak zakładników okręgi szkolne” – powiedział szef konserwatywnej grupy w odpowiedzi na oświadczenie Departamentu Rolnictwa, że wymaga od niektórych szkół zezwolenia uczniom transpłciowym na korzystanie z łazienki preferowanej przez nich płci.

Szkoły, którym przyznano pieniądze od Food and Nutrition Service (FNS), agencji należącej do USDA, muszą określić w swojej polityce, że dyskryminacja ze względu na tożsamość płciową i orientację seksualną jest zabroniona, ogłosił w maju Departament Rolnictwa. Ogłoszono również, że zarzuty takiej dyskryminacji muszą być badane.

"To, co tutaj widzicie, to tak naprawdę administracja Bidena, która mówi: "zrobicie, co chcemy, albo weźmiemy pieniądze na lunch" – powiedział Fox News dyrektor wykonawczy Fight for Schools, Ian Prior. "Działania rządu federalnego i rzeczywiste powiązanie programów żywienia i obiadów w szkołach z tą radykalną ideologią jest przerażające."

FNS zarządza kilkoma programami związanymi z odżywianiem, w tym WIC (program dla młodych rodzin) i Suplementarny Program Wspomagania Żywienia (SNAP). Prowadzi również Krajowy Program Obiadów Szkolnych, który zapewnia bezpłatne lub tanie obiady dla dzieci i karmił średnio prawie 30 milionów dzieci dziennie przed pandemią COVID-19.