Friday, January 13, 2023

Tesla obniża ceny modeli sprzedawanych w USA co kwalifikuje je do ulg podatkowych


 Według Wall Street Journal producent samochodów elektrycznych obniżył ceny niektórych modeli o prawie 20%. Tydzień temu Tesla obniżyła ceny modeli w Chinach po tym, jak sprzedaż w tym kraju spadła w grudniu

Ten ruch jest postrzegany jako sposób na zdobycie nowych nabywców w czasie, gdy Wall Street obawia się, że apetyt na pojazdy słabnie.

Cięcia prawdopodobnie pozwolą niektórym kupującym zakwalifikować się do rządowej ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD.

Firma Elona Muska obniżyła cenę swojego podstawowego crossovera Model Y o prawie 20% do 52 990 USD. To stawia pojazd poniżej pułapu 55 000 USD, co czyni go uprawnionym do ulgi podatkowej.

Co ciekawe, wczoraj ogłoszono, że Tesla stała się czołową luksusową marką na amerykańskim rynku motoryzacyjnym – po raz pierwszy dla tego producenta.

Od kilku lat pojazdy Tesli dominują w wielu luksusowych segmentach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, ale ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych modeli, a dokładnie cztery, inni producenci samochodów mogą nadal być bestsellerami – co oznacza, że modele Tesli są często najlepiej sprzedającymi się we własnych segmentach, ale Tesla jako ogólna marka nie.

Historycznie dominowali zagraniczni producenci samochodów, zwłaszcza niemieccy, tacy jak Audi, Mercedes-Benz i BMW, ale dzięki niedawnemu wzrostowi mocy produkcyjnych Tesla dostarcza teraz więcej samochodów w Stanach Zjednoczonych, nawet z zaledwie czterema modelami.