Monday, June 5, 2023

W Kalifornii coraz trudniej ubezpieczyć dom lub samochód

 FOX Business: Firmy ubezpieczeniowe uciekają z Kalifornii.

Największy w USA ubezpieczyciel majątkowy, State Farm, ogłosił, że nie będzie już sprzedawał polis ubezpieczeniowych domów w Kalifornii. Decyzja podjęta pod koniec maja następuje po podobnej decyzji giganta ubezpieczeniowego GEICO, który w zeszłym roku zamknął wszystkie centra sprzedaży w tym stanie. 

W związku z rosnącymi kosztami State Farm ostatnio próbował podnieść cenę ubezpieczenia od pożaru. Zamiast tego rząd Kalifornii zmusił firmę do obniżenia stawek.

Rząd USA jest również odpowiedzialny za gwałtownie rosnące koszty.

Pożary są tak niszczycielskie, ponieważ państwo nie przekazało wystarczających funduszy na przerzedzanie lasów, a zdaniem ekspertów jest to najważniejsza rzecz, jaką państwo powinno zrobić, aby powstrzymać pożary. Jeśli ktoś w to nie wierzy to zapraszam do lasu, dla przykładu w Connecticut. Tam po lesie można iść tylko używając wyznaczone ścieżki. Zejście ze szlaku jest bardzo trudne, bo wszędzie leżą powalone drzewa i gałęzie.

Ale klimat gospodarczy Kalifornii jest ostatecznie tym, co zabija firmy i pozostawia ludzi na lodzie. Jeśli nie będziesz w stanie kupić ubezpieczenia nie będziesz mógł kupić domu lub samochodu.

Miejmy nadzieje, że ten trend nie przeniesie się na inne stany.