Thursday, January 18, 2024

Nowy kongresmen chce zburzenia Staty Wolności w proteście przeciwko „bigoteryjnemu” prawu imigracyjnemu

Foxnews(.)com: Na przesłuchaniu Komisji Nadzoru i Odpowiedzialności Izby Reprezentantów w sprawie imigracji omówiono HR2, ustawę Izby Reprezentantów o zabezpieczeniu granic oraz uchwaloną w maju kompleksową ustawę o bezpieczeństwie granic i imigracji. Ustawa ograniczyłaby procedurę azylową dla osób przekraczających granicę i wymagałaby wznowienia budowy muru granicznego.

Maxwell Frost z Florydy, świeżo upieczony kongresmen był jednym z wielu Demokratów, którzy skrytykowali ustawę. Przedstawił on także proponowana przez siebie ustawę mającą na celu usunięcie Statuy Wolności.

„Moi koledzy z drugiej strony korytarza, bądźmy szczerzy wobec imigrantów, którzy zasługują na coś lepszego niż to, co im oferujecie. Nie witajcie imigrantów, jeśli planujecie ich odrzucić. Jeśli nadal będziecie forsować swoją bigoteryjną ustawę HR 2, to także uchwalcie tę ustawę. Pozwoliłem sobie sporządzić ją dla Państwa” – powiedział Frost. „Usuwa ona Statuę Wolności, nasz największy symbol, który zachęca ludzi, aby tu przyjechali”.

„To właśnie wy usuwacie tkankę Ameryki. Chcę więc wiedzieć, który republikanin, który popiera HR2 i głosował na to, przedstawi tę ustawę” – kontynuował. „Jeśli zamierzasz wspierać HR2 i te fanatyczne posunięcia, przynajmniej badz cholernym kłamcą”.

Odniesienie Frosta do kultowej rzeźby zostało skrytykowane za powiązanie znaczącej reformy imigracyjnej z tekstem na Statui Wolności.

„Demokraci nie mogą się zdecydować, czy chcą obalić pomniki, czy stanowić dla nas nowe prawa” – napisał pisarz Ryan James Girdusky.