Sunday, January 30, 2011

Co-tygodniowy Przegląd Prasy

W co gra Putin?
Rp.pl: Najczęstszą myślą Donalda Tuska w ostatnich tygodniach musi być pytanie: Wołodia, ale dlaczego? Dlaczego?

Wyzwolenie wiązało się także z wielką tragedią
Wyborcza: - Postawmy na placu Wolności bydlęcy wagon. Taki wagon-pomnik pokazałby dwuznaczność rocznicy wyzwolenia Katowic. Wiedzielibyśmy, że to, co nazywamy wyzwoleniem, wiązało się także z wielką tragedią Ślązaków. Ona jednak wtedy wcale się nie rozpoczynała.

Mogę już wyjść?
Newsweek.pl: Bronisław Komorowski piastuje urząd prezydenta od 9.00 do 18.00. Potem pędzi do domu, bo żona czeka z kolacją.

Edward Gierek... największym deweloperem w historii
Forbes.pl: O ile rosnący dług publiczny sprawia, że Edward Gierek i Donald Tusk mają ze sobą coś wspólnego, to w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego, obecny premier jest daleko w tyle - w latach 70. budowano ponad 270 tys. mieszkań rocznie, czyli dwa razy więcej niż w 2010 roku.

Polskie góry toną w zalewie ekoszachrajstwa
Polska Times: Ekolodzy przyzwyczaili wszystkich, z leniwymi politykami na czele, że działają na specjalnych prawach. Tak jak żółte papiery gwarantowały kiedyś odroczenie służby wojskowej, tak dredy, rzemyki i moro gwarantują dziś bezkarne zatruwanie życia milionom ludzi i skazują na ekonomiczne wyniszczenie całe miasteczka.

Czy Balcerowicz pogrąży Platformę
Polityka: Nie powinno być nic zaskakującego w niższych notowaniach PO, ale ostatni ostry zjazd w sondażu OBOP - w którym Platforma w ciągu dwóch tygodni straciła aż 16 punktów poparcia - robi wrażenie.

To walka z pamięcią o prezydencie
Gość Niedzielny: Premier sięgnął po narzędzie, które wielokrotnie pozwalało mu oddalić różne zagrożenia dla jego pozycji politycznej. Polega ono na atakowaniu opozycji. Istotą polityczną jego wystąpienia była teza, że posłowie opozycji szkodzą śledztwu i pozycji międzynarodowej Polski.

Z braku laku dobry kit
Tygodnik Powszechny: Najcięższe błędy są jak chwasty – mają głębokie korzenie. Gdzie leżą korzenie błędów Donalda Tuska, które sprowadziły na niego dzisiejsze kłopoty?