On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, April 18, 2011

Otwarty list do prezydenta RP w sprawie Katynia

Dziwi mnie że Polacy muszą w sprawie Katynia pisać list otwarty do prezydenta RP. To przecież jedna z najważniejszych spraw w wolnej Polsce. To stawia prezydenta Komorowskiego w bardzo złym świetle. Mam nadzieje, że nie robiąc nic (co jest już znakiem rozpoznawczym Tuska) w tej sprawie nie stanie po stronie Rosji Putina. Obawiam się, że nienawiść do pamięci o Lechu Kaczyńskim i do tego co było mu drogie stoi obecnie wyżej niż dobro ojczyzny.
Kilkudziesięciu naukowców, publicystów, artystów i polityków, zwróciło się z apelem do prezydenta Bronisława Komorowskiego o wydanie deklaracji potwierdzającej polskie stanowisko „w sprawie ludobójstwa sowieckiego w Katyniu i w innych miejscach”. link