Friday, November 1, 2013

"Czystki" w armii

Czy pamiętacie z lekcji historii czystki w armii sowieckiej za Stalina? Czy pamiętacie jaki to miało wpływ na zdolności obronne ZSRR na początku drugiej wojny światowej? Jeśli nie to polecam ten artykuł.

Okazuje się ze prezydent Obama przeprowadza właśnie czystki w armii amerykańskiej. Do tej pory z pracy wyleciało już 197 oficerów. Inni widząc co się dzieje sami przechodzą do sektora prywatnego. (W tym samym czasie tylko nie liczni stracili prace w administracji rządowej pomimo, ze w świetle licznych skandali wielu z nich powinno wylecieć z hukiem.) Mowi się, ze nie tolerowana jest jakakolwiek krytyka rządu w tym oczywiście krytyka decyzji administracji w sprawach militarnych.

Sprawa jest bardzo poważna. Właśnie poinformowano, ze chińskie gazety rządowe opublikowały artykuł opisujący zdolność chińskiej marynarki wojennej do zmasowanego ataku nuklearnego na USA z wykorzystaniem około 20 lodzi podwodnych. Ponieważ publikacja artykułu była skoordynowany wygląda to na nieukrywana groźbę wobec USA.