On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, September 5, 2014

Niepokojące glosy wśród specjalistów od spraw międzynarodowych

Na lamach magazynu Foreign Policy opublikowany został artykuł którego autor uważa ze jest bardzo możliwe, ze Putin skusi się na atak nuklearny aby skompromitować USA i w zasadzie zniszczyć NATO. Według autora Putin może sprowokować akcje militarna w obronie Estonii aby potem dokonać ataku nuklearnego na dwa duże miasta europejskie za które nikt na Zachodzie nie będzie chciał umierać. Konkretnie ma on na myśli Warszawę i Wilno. Zwraca tez uwagę ze Rosjanie już oficjalnie trenowali atak nuklearny na Warszawę.

Wszystko to wiąże się z niezwykle nieudanym i ciągle zmieniającym zdanie (i pozycje) prezydentem USA którego już mało kto traktuje poważnie. Może nawet jeśli nie dojdzie do tragedii do końca tej kadencji powinniśmy się głębiej zastanowić kogo wybieramy na prezydenta USA.