Wednesday, February 21, 2018

Tylko w USA: "Czarna Pantera" nie wystarczająco postępowa

Nowy film bijący wszelkie rekordy popularności, "Czarna Pantera", jest uznawany za najbardziej "zróżnicowany" (diverse), lub postępowy, film o superbohaterach w historii Hollywood. W zasadzie wszyscy aktorzy są czarni, ale nie jest wystarczająco zróżnicowany dla niektórych postępowców bo w filmie nie ma gejów.

Najnowsza adaptacja komiks-na-film spełnią prawie wszystkie wymagania postępowego Hollywood. Wszyscy bohaterowie są czarni, ma prawie wyłącznie czarną obsadę i kohortę silnych postaci kobiecych. Ale. Ale filmowcy porzucili wątek lesbijskiego romansu z oryginalnych komiksów. To wywołało oburzenie ze strony społeczności LGBT.

Aktorka Florence Kasumba podsyciła płomienie oburzenia, gdy ujawniła, że ​​sceny lesbijskiego flirtu nakręcone podczas produkcji zostały wycięte z filmu.
"Różne sceny, z jakiegoś powodu nie pojawiły się w filmie i nie mogę powiedzieć z jakiego powodu, ponieważ nikt mi nie powiedział. Nie wiem nawet czy to prawda, czy nie."

Zwolennicy LGBT mieli wiele powodów, by mieć nadzieję, że "Czarna Pantera" będzie pierwszym filmem Marvel Studios który będzie miał charakter homoseksualny a tu coś takiego.

Wygląda na to, ze producent lepiej wiedział (stąd ten sukces) od poprawnego Hollywood co najbardziej leży na sercu czarnej społeczności w Ameryce, a homoseksualizm jest na ostatnim miejscu.

Ataki dopiero się zaczynają bo społeczność LGBT dopiero się zorientowała co się dzieje.