On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, April 16, 2020

Następny rekordowy dzień

Dzisiaj mamy już 2,078,277 zarażeń na świecie z czego w USA jest 640 tysięcy i 31 tysięcy zgonów. Już ponad 5 milionów Amerykanów jest bez pracy. W stanie Michigan doszło do rewolty po wprowadzeniu przez gubernatora dużych ograniczeń w poruszaniu się, w tym także a powiatach gdzie liczba zarażeń jest bardzo mała. Rewolta spowodowana jest uzasadnionymi obawami, ze raz stracone stanowisko pracy moze już nigdy nie wrócić. Coraz więcej ludzi jest przekonanych, że gubernatorzy z partii Demokratycznej celowo i bez powodów zamykają cale sektory gospodarki aby doprowadzić do kryzysu ekonomicznego i zrzucenie całej winy za powstałą sytuacje na Trumpa. Tradycyjnie bowiem prezydent który jest obwiniany za złą gospodarkę nie ma szans na następną kadencje. 

USA stoi tez przed widmem kryzysu konstytucyjnego gdzie Trump grozi wysłaniem Kongresu na "wakacje" (reces) aby moc powołać nowych członków do administracji. Trump twierdzi, ze konstytucyjnie ma do tego prawo tym bardziej, że Demokraci w Kongresie celowo blokują te nominacje aby utrudnić mu prace. Według niego od początku prezydentury już kilkaset osób zostało zablokowanych.

Niestety wygląda tez na to, że Demokraci chętnie bronią Chiny przed zarzutami o celowe ukrywanie prawdy o epidemii. Pentagon twierdzi, że nawet teraz Chiny nie dzielą się swoją wiedzą z resztą świata. W miedzy czasie amerykański wywiad donosi o wzmożonej aktywności na chińskich poligonach, wykonywane są także testy nuklearne o malej sile.