On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, May 31, 2020

Bardzo zła noc dla USA, zamieszki, setki aresztowanych, 3 osoby zabite


Dziesiątki miast w całych Stanach Zjednoczonych zaczęły niedzielny poranek, od oceny strat po nocy gwałtownych zamieszek, w których zginęły co najmniej trzy osoby, były dziesiątki rannych, setki aresztowanych oraz budynki i firmy w ruinach po protesty związanych ze śmiercią czarnego mężczyzny w policyjnym areszcie w Minneapolis.

Burmistrz Los Angeles, Garcetti, wzywa na pomoc Gwardię Narodową: „To już nie jest protest. To jest (planowane) zniszczenie .”

Burmistrzowie wielu dużych miast wprowadzili godzinę policyjną, gubernatorzy w prawie tuzinie stanów wezwali Gwardię Narodową w desperackim dążeniu do powstrzymania chaosu i ruiny. 

Chociaż incydent, który wywołał zamieszki, miał miejsce w poniedziałek w Minnesocie i doprowadził do szybkiego oskarżenia policjanta o morderstwo, zniszczenia zdawały się kulminować w sobotę wieczorem i rozciągały się od wybrzeża do wybrzeża. Na Brooklynie w Nowym Jorku aresztowano co najmniej 200 osób a rannych zostało wielu policjantów. W Beverly Hills w Kalifornii sklepy wzdłuż Rodeo Drive zostały splądrowane, gdy tłum szacowany na ponad 2000 ludzi skandował „Jedz bogatych!”
  • W Nowym Jorku kobieta została oskarżona w sobotę o próbę zabójstwa po rzekomym wrzuceniu koktajlu Mołotowa do radiowozu policyjnego na Brooklynie.
  • Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Los Angeles, gdy setki rabusiów wdarły się do sklepów w centrum miasta i starły się z policjantami. Burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti, ogłosił godzinę policyjną na sobotnią noc po aresztowaniu 500 osób, zranieniu pięciu policjantów podczas gwałtownych protestów.  
  • Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wprowadziła godzinę policyjną od 21:00. do 6 rano po tym jak setki protestujących zgromadziło się na Federal Plaza na demonstracji zorganizowanej przez Black Lives Matter. Wozy policyjne zostały podpalone i pokryte graffiti, a demonstrantów aresztowano w pobliżu Trump Tower. 
  • Około 13 policjantów w Filadelfii zostało rannych, a kilkanaście osób zostało aresztowanych, gdy przed północą zostały spalone samochody, a firmy zdewastowane. Burmistrz Jim Kenney wprowadził godzinę policyjną obowiązującą w całym mieście od godziny 20:00 do 6 rano w niedzielę. 
  • Według szefa policji Randala Taylora w Indianapolis trzy osoby zostały zastrzelone, a co najmniej dwie inne zostały ranne, gdy protesty przerodziły się w zamieszki. 
  • W Denver, według szefa policji samochód wjechał w pojazd policyjny poważnie raniąc trzech policjantów oraz cywila. Uczestników zamieszek uzbrojeni w łomy, kije baseballowe, karabiny i pistolety, zaatakowali policjantów i pokojowo protestujących. 
  • Gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee, aktywował 200 członków Gwardii Narodowej po nasileniu zamieszek w Seattle.
  • Oficer Federalnej Służby Ochrony został zabity, a kolejny ranny w piątek podczas strzelaniny w budynku federalnym w Oakland w Kalifornii podczas protestów i przemocy w tym mieście.

Prezydent Trump w sobotę obwinił Antife i inne lewicowe grupy o gwałtowne protesty, które miały miejsce w USA. „To ANTIFA i radykalna lewica. Nie obwiniaj innych! ” Trump napisał na Twitterze w sobotę, odnosząc się do skrajnie lewicowych grup przemocy, które często opisują się jako „antyfaszystowskie”.