Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Sunday, May 31, 2020

Bardzo zła noc dla USA, zamieszki, setki aresztowanych, 3 osoby zabite


Dziesiątki miast w całych Stanach Zjednoczonych zaczęły niedzielny poranek, od oceny strat po nocy gwałtownych zamieszek, w których zginęły co najmniej trzy osoby, były dziesiątki rannych, setki aresztowanych oraz budynki i firmy w ruinach po protesty związanych ze śmiercią czarnego mężczyzny w policyjnym areszcie w Minneapolis.

Burmistrz Los Angeles, Garcetti, wzywa na pomoc Gwardię Narodową: „To już nie jest protest. To jest (planowane) zniszczenie .”

Burmistrzowie wielu dużych miast wprowadzili godzinę policyjną, gubernatorzy w prawie tuzinie stanów wezwali Gwardię Narodową w desperackim dążeniu do powstrzymania chaosu i ruiny. 

Chociaż incydent, który wywołał zamieszki, miał miejsce w poniedziałek w Minnesocie i doprowadził do szybkiego oskarżenia policjanta o morderstwo, zniszczenia zdawały się kulminować w sobotę wieczorem i rozciągały się od wybrzeża do wybrzeża. Na Brooklynie w Nowym Jorku aresztowano co najmniej 200 osób a rannych zostało wielu policjantów. W Beverly Hills w Kalifornii sklepy wzdłuż Rodeo Drive zostały splądrowane, gdy tłum szacowany na ponad 2000 ludzi skandował „Jedz bogatych!”
  • W Nowym Jorku kobieta została oskarżona w sobotę o próbę zabójstwa po rzekomym wrzuceniu koktajlu Mołotowa do radiowozu policyjnego na Brooklynie.
  • Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Los Angeles, gdy setki rabusiów wdarły się do sklepów w centrum miasta i starły się z policjantami. Burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti, ogłosił godzinę policyjną na sobotnią noc po aresztowaniu 500 osób, zranieniu pięciu policjantów podczas gwałtownych protestów.  
  • Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wprowadziła godzinę policyjną od 21:00. do 6 rano po tym jak setki protestujących zgromadziło się na Federal Plaza na demonstracji zorganizowanej przez Black Lives Matter. Wozy policyjne zostały podpalone i pokryte graffiti, a demonstrantów aresztowano w pobliżu Trump Tower. 
  • Około 13 policjantów w Filadelfii zostało rannych, a kilkanaście osób zostało aresztowanych, gdy przed północą zostały spalone samochody, a firmy zdewastowane. Burmistrz Jim Kenney wprowadził godzinę policyjną obowiązującą w całym mieście od godziny 20:00 do 6 rano w niedzielę. 
  • Według szefa policji Randala Taylora w Indianapolis trzy osoby zostały zastrzelone, a co najmniej dwie inne zostały ranne, gdy protesty przerodziły się w zamieszki. 
  • W Denver, według szefa policji samochód wjechał w pojazd policyjny poważnie raniąc trzech policjantów oraz cywila. Uczestników zamieszek uzbrojeni w łomy, kije baseballowe, karabiny i pistolety, zaatakowali policjantów i pokojowo protestujących. 
  • Gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee, aktywował 200 członków Gwardii Narodowej po nasileniu zamieszek w Seattle.
  • Oficer Federalnej Służby Ochrony został zabity, a kolejny ranny w piątek podczas strzelaniny w budynku federalnym w Oakland w Kalifornii podczas protestów i przemocy w tym mieście.

Prezydent Trump w sobotę obwinił Antife i inne lewicowe grupy o gwałtowne protesty, które miały miejsce w USA. „To ANTIFA i radykalna lewica. Nie obwiniaj innych! ” Trump napisał na Twitterze w sobotę, odnosząc się do skrajnie lewicowych grup przemocy, które często opisują się jako „antyfaszystowskie”.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.