78 years ago, an uprising broke out in Warsaw on the orders of the Commander-in-Chief of the Home Army, Gen. Tadeusz Komorowski "Bor". For 63 days, the insurgents waged a heroic and lonely fight with the German army

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Monday, May 25, 2020

Trump odwiedza cmentarz w Arlington, burmistrz Baltimore krytykuje podróż

Prezydent Trump będzie obchodził Memorial Day (Dzień Pamięci) wystąpieniami na Cmentarzu Narodowym w Arlington i w historycznym forcie McHenry w Baltimore, honorując poległych żołnierzy, a także wysyłając jasny sygnał, że jego program będzie realizowany pomimo pandemii koronawirusa.

Po dwóch miesiącach blokad i zamknięć w wielu stanach Trump stara się otworzyć gospodarkę, jednocześnie przestrzegając wytycznych CDC (Centrum Kontroli Epidemiologicznej). Nieoficjalnie weekend z okazji Memorial Day wyznacza początek lub przynajmniej przyspieszenie tego eksperymentu w niektórych częściach kraju - wiele rodzin wybiera się na plażę, a stany dążą do zniesienia ograniczeń.

Burmistrz Bernard „Jack” Young pod koniec ubiegłego tygodnia wezwał Trumpa, by zrezygnował z planowanej wizyty w związku z lokalnym nakazem dla mieszkańców pozostania w domu. 

Chciałbym, aby prezydent, jako przywódca naszego narodu, dawał pozytywny przykład i nie podróżował podczas świątecznego weekendu” - powiedział w oświadczeniu Young, demokrata. „Prezydent Trump decyduje się na nieistotne podróże, wysyła niewłaściwy sygnał naszym mieszkańcom, na wielu z nich COVID-19 miał nieproporcjonalnie duży wpływ.” 

Biały Dom nie był przekonany. „Odważni mężczyźni i kobiety, którzy walczyli o naszą wolność od pokoleń, nie pozostawali w domu, to prezydent też nie będzie, ponieważ honoruje ich poświęcenie, odwiedzając tak historyczne miejsce w naszym kraju” - powiedział rzecznik Białego Domu Judd Deere w oświadczeniu niedzielnym.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.