Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Monday, May 18, 2020

USA: W całym kraju szykują się procesy sadowe przeciwko nakazom związanym z pandemią

Nakazy pozostania w domu mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stoją obecnie wobec prawnych pozwów ze strony mieszkańców i lokalnych urzędników , twierdzących, że niektóre środki - w większości wprowadzone przez Demokratów - idą za daleko, podczas gdy kraj stopniowo zmierza w kierunku ponownego otwarcia. 

W samej Kalifornii toczy się co najmniej tuzin procesów sądowych, w których twierdzi się, że państwo lokalny rząd niesprawiedliwie zamknął sklepy z bronią i usługi religijne, naruszył wolność słowa i zgromadzeń ograniczając protesty. Jest jeden przypadek, w którym mieszkaniec twierdzi, że zmuszenie do jest pozostania w domu stanowi przymusowe aresztowanie bez należytego procesu.

Jest także przypadek do założyciela Tesli, Elona Muska, który ponownie otworzył działalność w hrabstwie Alameda, z wyprzedzeniem stwierdzając w Internecie, że nie wykona zamówienia wymagającego od niego pozostania zamkniętym. Gubernator Kalifornii, Newsom, twierdził później, że zanim obiekt Tesla została otwarta, było to już za zgodą po negocjacjach z lokalnymi władzami.

Co zaczyna denerwować zwykłych ludzi i ludzi biznesu to to, ze wyraźnie widać, że w wielu przypadkach zamknięcia powodowane są motywami politycznymi a nie zdrowiem obywateli. Partii Demokratycznej i jej głównym graczom chodzi o to aby stan gospodarki był w tak złym stanie, a po przymusowych zamknięciach większości biznesów to raczej pewne, że wyborcy obarczą o to prezydenta Trumpa dając Bidenowi pewne zwycięstwo. Podejrzewa się nawet zmowie stanów w regionie Nowej Anglii które wyraźnie koordynują swoje działania nie tylko w sferze walki z epidemia ale także codziennych konferencji prasowych gdzie za każdym razem mówi się o tym czego Trump dla nich nie zrobił a ich zdaniem powinien mimo, ze inne stany robią to same bez żadnych kłopotów. 

Co ciekawe stany Nowej Anglii które mają teraz najwięcej zakażeń, przed pandemią miały najgorsze w kraju wyniki finansowe i są na skraju bankructwa, ogłosiły się stanami dającymi azyl nielegalnym imigrantom oraz odmówiły przekazania rządowi danych z ostatnich wyborów do Kongresu w związku z zarzutami oszustw wyborczych.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.