Saturday, May 16, 2020

Wraz ze wzrostem liczby ofiar koronawirusa w USA, rośnie przekonanie że liczby są przesadzone

Fox News
Jest powód, dla którego niektórzy uważają, że urzędnicy rządowi wyolbrzymiają liczbę ofiar COVID-19. Jednym z problemów jest sposób, w jaki zbiera się te dane. Niektóre stany liczą domniemane zgony koronawirusa wraz z potwierdzonymi przypadkami. W innych stanach zgony były sklasyfikowane jako zgony COVID-19, nawet jeśli lekarz lub bliscy zgłosili inaczej. A ci, którzy zmarli "z" COVID-19, zostali uwzględnieni w liczbie tych, którzy zmarli "od" COVID-19.

W środę poinformowano, że prezydent Trump i członkowie grupy zadaniowej od koronawirusa w Białym Domu naciskają CDC, aby zrewidował sposób, w jaki liczone są zgony na koronawirusa. Ta zmiana może prowadzić do liczenia znacznie mniejszej liczby zgonów. Trump prywatnie kwestionował liczbę zgonów COVID-19 sugerując, że obecna metodologia może być niepoprawna lub zawyżona.

Według doniesień prasowych Deborah Birx, koordynator reagowania grupy zadaniowej, i inni obawiają się, że CDC pompuje statystyki koronawirusa, takie jak śmiertelność i liczba przypadków, nawet o 25 procent. Ale nie wszyscy podzielają ten pogląd. Dr Anthony Fauci, czołowy amerykański ekspert od chorób zakaźnych, powiedział podczas zeznań przed Senackim Komitetem ds. Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur, że liczba ofiar koronawirusa jest „prawie na pewno wyższa”.