On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, June 29, 2020

Reakcje na wyniki wyborów w Polsce


Jak na razie wszystko wskazuje na to, że z mediów amerykańskich tylko The New York Times i Bloomberg zareagowały na wyniki wyborów w Polsce, a lewicowe media w Ameryce nie ogłosiły jeszcze, że prezydent Duda jest wielkim przegranym, tak jak robi to brytyjski The Guardian, ale trudno przewidzieć co powiedzą CNN i Washington Post, zwłaszcza, że w tym ostatnim pracuje małżonka polityka który nawet nie próbował kandydować w tych wyborach ale za to wylewa całą żółć na prezydenta Dude. 

The New York Times pisze, że wybory są testem na demokracje w Polsce, dlatego można uważać, że wczorajszy wynik to dobra wiadomość bo zdecydowana wygrana prezydenta w I turze mogła sprowokować zarzuty o wyborcze oszustwa "dyktatorskiej" władzy. 

Z naszej strony serdeczne gratulacje dla wszystkich wyborców. Wysoka frekwencja wskazuje, ze Polacy nie wpadli w letarg i rezygnację ale szanują swoja demokracje i z niej korzystają aby oddać swój głos. Gratulacje!