Sunday, July 26, 2020

Amerykański chaos: więcej zamieszek i bezprawia w miastach w całych Stanach Zjednoczonych

Nowy Jork. Źródło: AP/Fox News
Kolejna noc zamieszek i bezprawia wybuchła w sobotę w ponad pół tuzinie amerykańskich miast - wraz z chaosem obejmującym zniszczenia budynków federalnych, posterunków lokalnej policji i śmiertelną strzelaninę w Austin w Teksasie.

Portland w stanie Oregon: Ogromny tłum spotykał się na kolejny dzień i noc zamieszek i bezprawia w Portland, mieście, które od śmierci Floyda widziało ponad 50 kolejnych dni zamieszek.

Seattle w stanie Waszyngton: 
„To, co dziś widzieliśmy, nie było pokojowe” - powiedziała Carmen Best, szef policji w Seattle. „Uczestnicy zamieszek nie zwracali uwagi na bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo funkcjonariuszy ani firmy i mienie, które zniszczyli”.

Policja poinformowała, że od godziny 22:00 aresztowano 45 osób w pobliżu wschodniego komisariatu. 21 funkcjonariuszy zostało uderzonych cegłami, kamieniami i materiałami wybuchowymi.

Austin w Teksasie:
Śmiertelna strzelanina miała miejsce około 21:50. podczas protestu w mieście - podają doniesienia. Policja twierdzi, że mężczyzna z bronią zbliżył się do pojazdu - ale osoba znajdująca się w pojeździe śmiertelnie go postrzeliła.

Louisville w Kentucky:
Strzały wybuchły podczas protestu w Louisville. Trzech członków silnie uzbrojonej milicji, zostało rannych w wyniku strzałów wystrzelonych z broni jednego z ich członków, poinformowała policja. Jeden z członków milicji przemawiał do tłumów protestujących i powiedział: "Mieliśmy mały wypadek. Zdarza się."

Oakland w Kalifornii:
Według doniesień setki demonstrantów maszerowało przez centrum Oakland, wybijając szyby w miejskiej komendzie policji i podpalając budynek sądu hrabstwa Alameda.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.