On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, August 25, 2020

Negocjacje handlowe między USA i Chinami wzmacniają światowe giełdy


Globalne akcje wzrosły we wtorek, gdy inwestorzy z zadowoleniem przyjeli rozmowy handlowe między wyższymi rangą urzędnikami USA i Chin po tygodniach eskalacji napięć między dwiema największymi gospodarkami świata.
Duzo się ostatnio mówi o Tesli ale nie o tym, że (według własnych obserwacji) w ciągu ostatnich dwóch miesięcy akcje Tesli wzrosły o prawie 50 procent. Trudno powiedzieć co się stanie po piątku kiedy ma być ogłoszony "stock split" ale to i tak "zapiera dech."
Nastroje uległy dalszemu polepszeniu po tym, jak wyżsi rangą urzędnicy amerykańscy i chińscy powiedzieli, że są zobowiązani do realizacji pierwszego porozumienia handlowego podpisanego w styczniu. W wideokonferencji pod koniec poniedziałku uczestniczył amerykański przedstawiciel handlowy Robert Lighthizer, sekretarz skarbu Steven Mnuchin i wicepremier Chin Liu He w celu formalnego przeglądu umowy.

„Oczywiście to jest pozytywne, gdy masz tego rodzaju przypływ informacji - to uspokajające” - powiedziała Nadège Dufossé, szef strategii obejmującej wiele aktywów w firmie Candriam. „Nowa wojna handlowa nie leży w interesie USA i Chin”.