On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, August 13, 2020

Nowy Jork na ostatnim miejscu w pod względem perspektyw gospodarczych

Upper West Side (Górny-Zachodni Manhattan)

Stan Nowy Jork zajął najniższe miejsce w kraju pod względem perspektyw gospodarczych w nowym raporcie, w którym analizuje się politykę gospodarcza i czy ona pomaga czy szkodzi konkurencyjności całego stanu. 

Konserwatywny think tank, American Legislative Exchange Council, przyjrzał się każdemu ze stanów pod kątem corocznego raportu organizacji „Rich States, Poor States” (Bogate Stany, Biedne Stany), który został opublikowany w środę.

Raport analizuje 15 różnych zmiennych, w tym stawki podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, obciążenie podatkiem od nieruchomości, obciążenie podatkiem od sprzedaży, podatki od spadków oraz stanowe wynagrodzenie minimalne. Nowy Jork zajął ostatnie miejsce w kilku kategoriach i nie lepsze niż 30 miejsce w żadnej z nich.

Dowody są jasne, że konkurencyjne stawki podatkowe, przemyślane przepisy i odpowiedzialne wydatki dają więcej możliwości wszystkim Amerykanom. Gospodarki stanowe rosną i kwitną, gdy prawodawcy ufają ludziom, a nie rządowi, w tworzeniu długoterminowego dobrobytu ”.

Miasto Nowy Jork jest teraz świadkiem exodusu mieszkańców, według New York Post, ludzie masowo wyprowadzają się pośród pandemii koronawirusa i rosnącej przestępczości, w wielu przypadkach udając się do innych stanów.

Inspiracją mieszkańców do opuszczenia miasta jest niedawne posunięcie polegające na umieszczeniu setek bezdomnych w luksusowych hotelach na Manhattanie w Upper West Side (Część Górno-Zachodnia), zwykle dzielnicy wybieranej do zamieszkania przez rodziny. „Wcześniej nie było powodu żeby wyjeżdżać” - powiedziała dla New York Post matka z Upper West Side. „Teraz skończyłam z tym. Mogę wyjechać jutro i nigdy nie patrzeć wstecz”.