On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, September 18, 2020

Administracja Trumpa zakazuje Amerykanom pobierania TikTok, WeChat


 Departament Handlu ogłosił w piątek rano, że zakazuje transakcji biznesowych w USA za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości WeChat od 20 września i aplikacji do udostępniania wideo TikTok od 12 listopada.

„Na polecenie prezydenta podjęliśmy znaczące działania w celu zwalczania gromadzenia danych osobowych obywateli amerykańskich przez Chiny, jednocześnie promując nasze wartości narodowe, demokratyczne normy oparte na zasadach i agresywne egzekwowanie amerykańskich praw i przepisów” - powiedział sekretarz handlu Wilbur Ross w oświadczeniu.

To posunięcie było zapowiedziane w zarządzeniu prezydenta Trumpa wcześniej tego lata, zakazującym transakcji z WeChat, należącym do Tencent Holdings, i TikTok, należącym do Bytedance. 

Kilkanaście amerykańskich firm, w tym Apple Inc., Walmart Inc. i Walt Disney Co., uczestniczyło w zeszłym miesiącu w rozmowie telefonicznej z administracją Trumpa, aby wyrazić obawy dotyczące tego, co określają jako niejasności w zarządzeniu.

Teraz wszystko jest jasne.