Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Tuesday, September 29, 2020

DEBATA


 W USA najważniejszym momentem dnia, tygodnia, a może nawet całej kampanii wyborczej, będzie dzisiejsza debata pomiędzy Trumpem i Bidenem. 

CNN i New York Times już wyciągnęły najcięższe działa, czyli podatki Trumpa i robią dosłownie wszystko aby go ośmieszyć i przedstawić jako potencjalnie łatwego do skorumpowania polityka przez szantaż. 

Z tego co donoszą media słyszymy, że Biden jest w swego rodzaju "boot camp" przed debata i, że wczoraj udał się na odpoczynek już o 10 rano. 

Od dzisiejszej debaty bardzo dużo zależy. Beda ją obserwować nie tylko wyborcy ale także inwestorzy. Jutro giełda moze skoczyć do gory lub stoczyć się do dna po tym co nam zakomunikują kandydaci.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.