On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, September 24, 2020

Louisville, inne miasta są świadkami protestów w sprawie Breonna Taylor


 Po tym, sąd w Kentucky zdecydował się postawić w stan oskarżenia tylko jednego z trzech funkcjonariuszy policji w Louisville, Kentucky, w związku z marcowym nalotem policyjnym, który doprowadził do śmierci Breonny Taylor, wybuchły protesty w Louisville i innych miastach w całym kraju.

Wielka ława przysięgłych oskarżyła w środę byłego funkcjonariusza policji z Louisville o bezmyślne zagrożenie życia jego czynami podczas nalotu. Nie postawiono żadnych zarzutów dwóm pozostałym funkcjonariuszom, którzy także oddali strzały i nikt nie został oskarżony o spowodowanie śmierci pani Taylor. 

Brett Hankison, ówczesny detektyw, strzelił do przesuwanych szklanych drzwi patio i okna mieszkania pani Taylor, które były zasłonięte żaluzjami, naruszając zasady departamentu, która wymaga, aby funkcjonariusze mieli pole widzenia.

Hankison jest jedynym z trzech oficerów, który został zwolniony z policji ponieważ wykazał „skrajną obojętność na wartość ludzkiego życia”.

Decyzja sądu skłoniła setki ludzi do protestu w Louisville.

Jak podały władze, dwóch policjantów zostało wczoraj postrzelonych w Louisville.

Denver: kierowca został zatrzymany w środę wieczorem po tym, jak rzekomo wjechał swoim pojazdem w tłum protestujących w sprawie Breonny Taylor.

Policja w Portland ogłosiła zamieszki w środę po tym, jak protestujący w sprawie Breonny Taylor wybili szyby i rzucali koktajlami Mołotowa w funkcjonariuszy i komisariat policji w mieście.