On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, September 29, 2020

Zakończyła się debata. Joe Biden wyparł się Lewicy i Green New Deal


Pare minut temu zakończyła się debata. Trudno powiedzieć kto wygrał, ale jedno na pewno zaskoczyło zwolenników Bidena. Chodzi tutaj o wyparcie się przez Bidena "Green New Deal", czyli olbrzymiego planu radykalnej przebudowy gospodarki tak aby jak najszybciej przejść na gospodarkę zero emisyjną. Biden wyparł się planu zaraz po tym gdy Trump powiedział, że plan będzie kosztował ponad 100 trylionów dolarów, więcej niż wieloletnie amerykanskie GDP. 

Biden także bardzo stanowczo twierdził, ze nie reprezentuje radykalnej lewicy i Sandersa. Powiedział także, ze partia Demokratyczna to on. Coś co moze zdenerwować Sandersa i jego zwolenników którzy nawet teraz wysyłają pieniądze dla poparcia Bidena.

Trump powiedział, że zrobi wszystko aby nie zrobić nowego "shutdown", lub jak ktoś woli lockdownu, z tragicznymi tego konsekwencjami, podczas gdy Biden dal do zrozumienia ze on nie ma nic przeciwko zamknięciu gospodarki i społeczeństwa na dłuższy okres czasu aby wałczyć z pandemią. 

Trump także bardzo szybko uziemił Bidena w sprawie szybkiego wyboru nowego sędziego do Sądu Najwyższego przypominając Bidenowi, że jego kadencja trwa cztery a nie trzy lata i przez to ma mandat wyborczy na nominacje nowej sędziny.