Monday, October 19, 2020

Trump nazywa rodzinę Bidenów „przestępczym przedsięwzięciem”, a tłum skanduje „zamknąć go”


 „Widzieliście, co się dzieje z Bidenem? Jest skorumpowanym politykiem” - powiedział Trump w niedzielną noc w Carson City w stanie Nevada. Kiedy jeden z kibiców krzyknął „zamknąć ją” w wyraźnym nawiązaniu do Hillary Clinton, Trump poprawił go: „nie, zamknąć jego”.

„Joe Biden jest i zawsze był skorumpowanym politykiem” - oświadczył Trump. - „Zawsze nim był. A jeśli o mnie chodzi, rodzina Bidenów to przestępcze przedsiębiorstwo. Naprawdę.

Podczas przemówienia w niedzielę Trump wielokrotnie chwalił New York Post za ich wybuchowy raport szczegółowo opisujący rzekomo skorumpowane transakcje biznesowe syna Joe Bidena, Huntera Bidena.

W pewnym momencie Trump zdawał się kpić z Bidena za to, że namawiał go do „słuchania naukowców”, jak radzić sobie z pandemią koronawirusa, mówiąc do tłumu - „gdybym słuchał naukowców, mielibyśmy teraz kraj, który byłby w ogromnej depresji.”

Na to wszystko odpowiedzieli ludzie z kampanii Bidena: „Donald Trump rozbił silną gospodarkę, którą odziedziczył po administracji Obamy-Bidena, nieustannie dyskredytując i atakując ostrzeżenia ekspertów naukowych i medycznych pracujących przez całą dobę, aby ratować życie”. „Teraz” - dodał rzecznik kampanii Andrew Bates - „liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie i rośnie liczba zwolnień z pracy. Gdyby Donald Trump posłuchał Joe Bidena, który namawiał go, by nie ufał chińskiemu rządowi w tej kwestii a ufał swoim własnym doradcom naukowym na temat tego kryzysu, nie byłby najgorszym prezydentem pod względem zatrudnienia od 1929 roku.