Tuesday, November 24, 2020

Biden dostaje zielone światło, aby rozpocząć formalny proces przejęcia obowiązków. CNN: już jest prezydentem


 Emily Murphy, szefowa US General Services Administration, poinformowała w poniedziałek prezydenta elekta Joe Bidena, że jej agencja formalnie uznała go za możliwego zwycięzcę wyborów prezydenckich w 2020 roku i zacznie proces przekazania obowiązków.

List skutecznie kończy impas, w którym zespół przejściowy Bidena oskarżył Murphy i jej agencję o wstrzymanie krytycznych zasobów potrzebnych do płynnego przekazania władzy. Prezydent Trump jeszcze nie przyznał się do przegrania wyborów.

Wczoraj wieczorem CNN praktycznie świętowała "przejęcie władzy" przez Bidena udając, że zapomnieli, że formalnie Biden wcale jeszcze nie jest 100 procentowym zwycięzcą. Do tego potrzebne jest oficjalne przeliczenie głosów elektorów. Nie obyło się także bez wulgaryzmów w kierunku Trumpa. Co jest bardzo ciekawe bo to właśnie CNN nawoływało aby Trump z "gracją", kulturalnie ustąpił ze stanowiska. Ich kultura nie obowiązuje. CNN należy do grona tych którzy przez 4 lata nie mogli pogodzić się z wygrana Trumpa a teraz wymagają aby druga strona zrobiła to w kilka dni.